Bakteriobujcze polimery

01

Bakteriobójcze

polimery

Funkcje i właściwości polimerów z dodatkiem Nano Srebra.

Funkcja bakteriobójcza – skuteczność 99,99 %
Przeźroczystość (powyżej 90 %)
Błyszcząca powierzchnia
Duża efektywność biobójcza przy małym stężeniu srebra
Nie zmniejszone właściwości fizyczne lub lepsze
Stabilność przy wysokich temperaturach – powyżej punktu topnienia
Można stosować w kuchenkach mikrofalowych
Niska cena

Korzyści z zastosowania bakteriobójczych polimerów:

1. Nowe możliwości przy opracowywaniu systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point System), który ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i jakości żywności.
2. Eliminowanie lub ograniczanie zagrożenia bezpieczeństwa żywności – nowe metody na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji.
3. Nowe możliwości w tworzeniu systemu GMP (Good Manufacturing Practice) – Dobra Praktyka Produkcyjna np. w:
– przygotowanie pomieszczeń produkcyjnych, socjalnych i magazynowych,
– maszyny i urządzenia,
– przechowywanie i obrót surowcami,
– higiena osobista,
– magazynowanie i dystrybucja.
4. Zmniejszenie zagrożenie zdrowotnego poprzez zmniejszenie czynnika o charakterze mikrobiologicznym, który może stanowić potencjalne źródło uszczerbku na zdrowiu konsumenta.
5. Przedłużenie okresu przydatności do spożycia produkowanej żywności.
6. Wykazanie należytej troski w działaniach, aby produkt był bezpieczny. W sytuacji spornej, kiedy produkt nie spełnia określonych wymagań, producent lub dostawca może, dzięki wykazaniu należytej troski w działaniach, mieć większe szanse na zwolnienie z odpowiedzialności lub znaczące złagodzenie kary.
7. Aspekt marketingowy – zwiększenie sprzedaży, większe zaufanie u klientów itd.

Przykładowe zastosowania bakteriobójczych polimerów:

Aparatura medyczna – Powłoki farb i plastiki z użyciem Nano Srebra jako komponentu. Pewna sterylizacja.
Sale operacyjne i pokoje zabiegowe – Ściany i sufity zaimpregnowane lub pomalowane farbami z Nano Srebrem. Podłogi, fugi i wszelkie zakamarki można zaimpregnować tak aby miały właściwości bakteriobójcze jak nigdy dotąd.
Odzież ochronna, materace i pościel: Zaimpregnowane Nano Srebrem posiadają właściwości bakteriobójcze – działanie permanentne. Wypłukiwanie drobin srebra w czasie prania znikome. Impregnację można powtórzyć po 50-ciu praniach.
Bandaże, opaski, opatrunki – skutecznie potrafią chronić przed bakteriami z zewnątrz opatrunku i przeciwdziałają rozwojowi bakterii pod opatrunkiem znacznie lepiej niż dotychczasowe rozwiązania. Niezauważalny koszt zastosowania Nano Srebra jest czynnikiem upowszechniającym jego stosowanie.
Strzykawki, rękawiczki, maski, respiratory, inhalatory – 100 % sterylności przy zastosowaniu tworzyw z Nano Srebrem. Przydatne dla respiratorów, inhalatorów, aparatury do spirometrii i endoskopii z uwagi na groźbę zakażenia bakteriami na skutek niedokładnego mycia (w szpitalach bakterie legionelli są przyczyną połowy przypadków zapalenia płuc).
Sale chorych, poczekalnie i pokoje lekarzy: najwięcej bakterii, którymi można się zarazić, jest w szpitalu. Często zabiegi kończą się infekcją nie związaną z zabiegiem. Infekcje nabyte w szpitalu trafiają się 10 ~ 17 % pacjentów i to w krajach o wysokim standardzie medycyny. Stała funkcja bakteriobójcza jest więc w szpitalach wyjątkowo pożądana. Dzięki Nano Srebro podłogi, ściany, sufity, parapety, kaloryfery, łóżka, szafki, biurka i wiele innych mebli może być wyposażonych w funkcję bakteriobójczą. Bakterie nie mogą uodpornić się na srebro jak to się dzieje przy zwalczaniu ich antybiotykami.
Farmacja: Zastosowanie przede wszystkim w opakowaniach lekarstw. Dopiero Nano Srebro dzięki wyjątkowo niskiej cenie (praktycznie nie mającej wpływu na zwiększenie ceny opakowania) może spopularyzować tak przydatną funkcję bakteriobójczą opakowania. Bez wpływu na cenę można wyposażyć opakowania w permanentną ochronę przed zakażeniem bakteryjnym i chronić produkty zamknięte w nich.
Farmacja: Dodatkowo Nano Srebro można używać jako komponent kremów, żeli i maści. Zastosowanie wszędzie tam gdzie pożądane jest działanie biobójcze o wydłużonym działaniu.